zvířátka***zvířátka***zvířátka***zvířátka***zvířátka***zvířátka***zvířátka***zvířátka***zvířátka

Jak vybrat jméno

20. března 2010 v 15:13 | Monča |  O kočičkách
Výběr správného jména je první krok k vytvoření dlouhotrvajícího pěkného vztahu, a proto s výběrem nespěchejte a trochu si to promyslete.

Jak najít to správné jméno?
jhk
Protože na kočičku budete volat každý den, zvolte nějaké krátké a jednoduché jméno. Nejlepší jsou ta, která nemají více než dvě slabiky. Může to být také kratší verze dlouhého a příliš komplikovaného jména, ale musíte si být jisti, že kratší verze se vám skutečně líbí, protože ji budete pravděpodobně používat častěji než jeho delší verzi.

  • Jestli máte v domě ještě další zvířátka, musíte zvolit jméno, které bude znít odlišně a výrazněji než jména ostatních mazlíčků. Protože my lidé jsme zvyklí k jménům přiřazovat jejich význam, je pro nás jednoduché rozlišovat jména, která zní podobně. Avšak pejskové a kočičky rozlišují jména hlavně podle toho jak znějí, tudíž jejich jména musejí znít rozdílně. Nechcete přeci až budete volat kočku Mindu k jídlu, aby vám přiběhla fenka Linda - Minda a Linda, jsou pro nás lidi jména dost rozdílná, ale zvířátkům znějí stejně.

  • Také si musíte uvědomit, že mrňous koťátko může vyrůst do docela velkého kocouře. Může se vám možná zalíbit myšlenka, že vášemu gigantickému britskému kocouřovi budete v dospělosti říka Mrňousi, a to ja pak úplně v pořádku. Kocouřové si naštěstí na svá jména nestěžují, ale jestli hledáte jméno, které bude vyjadřovat vaši kočičku i v dospělosti, uvědomte si, že koťata vyrostou a jejich vzhled i osobnost se může změnit.

  • Jestliže pojmenujete vaše nové koťátko po milované kočce, kterou jste měli jako malí, nesmíte očekávat, že bude úplně stejná. Každá kočka je jiná, a i když může vypadat jako vaše dávná milovaná Micinka a má úplně stejné jméno, vyklube se z ní s největší pravděpodobností kočka úplně jiná.

  • Buďtě kreativní! Vybírání jména pro kočku je úplně něco jiného než vybírání jména pro dítě. Určitě jí nezpůsobíte žádné psychické potíže tím, že jí budete říkat Nekňubo. A také se nemusíte starat o to, zda její jméno má ty správné iniciály anebo jestli se hodí ke jménu vaší rodiny. A nebojte se, ostatní kočky si z jejího jména určitě legraci dělat nebudou.
    jgz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama